1 N engineering | Duże hamulce, tarcze hamulcowe, zaciski hamulcowe

Duże HamulceInformacje | Hamulce

Jest to najważniejszy pod względem bezpieczeństwa układ w samochodzie.
Hamulce odpowiadają za zatrzymanie samochodu. Jest to zespół wielu współpracujących ze osobą części. W rozwiązaniach seryjnych przy produkcji masowej konstruktorzy zakładają wysokie współczynniki bezpieczeństwa. Spowodowane jest to procesem produkcji wielkoseryjnej, która nie zawsze jest podyktowana precyzją wykonania ale ekonomią.

Przy produkcji indywidualnej oraz bardziej ukierunkowanej w aspekcie inżynieryjnym już na etapie projektu możemy stworzyć bardziej zaawansowane i skuteczniejsze hamulce.

Jednym z najważniejszych części układu hamulcowego jest zespół zacisku. Najczęściej wykonany jako dwuczęściowy element z cylindrami oraz tłokami . Złudnie przypominający siłownik hydrauliczny.

Tłok ma za zadanie oddziaływać siłą ściskającą na klocek hamulcowy a ten na tarczę doprowadzając do tarcia. Ciśnienie płynu hydraulicznego w układzie hamulcowym reguluje siłę nacisku klocka na tarczę. Podczas tarcia powstaje znaczna ilość ciepła . Temperatura ma istotny wpływ na tolerancję wykonania poszczególnych części składowych zacisku, dlatego bardzo istotne jest wykonanie zacisku z odpowiednich materiałów w odpowiednich odchyłkach tolerancji. Stop wykorzystywany do produkcji naszych zacisków ma szerokie zastosowanie w przemyśle lotniczym oraz kosmicznym. Charakteryzuje go duża wytrzymałość oraz niski ciężar co ma znaczny wpływ na poprawienie i zredukowanie masy nieresorowanej w szczególności w połączeniu z dwuczęściowymi tarczami hamulcowymi.

Zaciski projektujemy tak aby były w pełni serwisowalne. Każdy z naszych zacisków posiada unikatowy nr seryjny, w którym zakodowane są ważne informacje na temat jego części składowych. Każda z tych części jest dostępna jako element serwisowy.

Oferowane przez nas hamulce możemy dostarczyć jako kompletne rozwiązanie wraz z dwuczęściową tarczą hamulcową.

Zapraszamy do współpracy


Nasza oferta

Zapraszamy na nasz instagramowy profil

instagram.com/n_engineering_official